Olimpiai játékok: Teddy Riner bronzban, kerékpárosok ezüstben, kardosok aranyért

A francia világbajnok Teddy Riner bronzot nyert a 100 kg feletti kategóriában a judo olimpiai torna pénteken Pekingben a grúz legyőzésével.

teddy

A főtáblán Riner a negyeddöntőben vereséget szenvedett az üzbég Abdullo Tangriev büntetőjével az arany pontszám alatt.

A francia pályás kerékpáros csapat ezüstérmet nyert csapat sprintben, amelyet a döntőben Nagy-Britannia vert meg.

A francia férfi élcsapat, az olimpiai bajnok Fabrice Jeannet vezetésével pénteken kvalifikálta magát a pekingi olimpiai játékok csapatversenyének döntőjébe, Olaszországot legyőzve (45-39).

A 19: 30-kor (GMT 11:30) rendezett döntőben a franciák a második elődöntőben találkoznak a kínaiak lengyel győzteseivel.

Úszásban Alain Bernard, előző nap aranyérmes 100 méteres gyorsúszásban, és Amaury Levaux kvalifikálta magát az 50 méteres gyorsúszás döntőjébe a 2., illetve az utolsó selejtezővel.

Másrészt Laure Manaudou kiesett a 200 méter hátúszás utolsó döntőjében.

Malia Metella, a 2004-es olimpiai vice-bajnok kvalifikálta magát az 50 szabadúszás elődöntőjébe.

A 12. és az utolsó sorozat hatodik, 24 sec 95 alatt a francia úszóválogatott kapitánya 10. alkalommal írta alá a szombat reggelre tervezett elődöntő selejtezőit.

Céline Couderc, a másik elkötelezett francia nő 18. alkalommal kiesett.

Emilie Fer, a kajak-szlalom elődöntőjének 2. leggyorsabb ideje, a döntőben hiányzott egy kapu, így a 7. helyen végzett.

Ezen felül a négyes evezős, valamint a francia könnyűsúlyú négyes kvalifikálta magát az evezősök döntőjébe.

Másrészről pedig véget ért Frédéric Dufour és Maxime Goisset könnyű súlya, elődöntőjükben csak ötödik.

Atlétikában Ronald Pognon és Martial Mbandjock kvalifikálta a 100 méteres nyolcaddöntőt, míg Mehdi Baala az 1500 méteres elődöntőbe jutott.